דווקא בעידן טראמפ, מומלץ למצוא מפלט מהאנדרלמוסיה הפוליטית בספריות המעוררות השראה של ארה"ב ולזכור שזו היא ארץ של התפתחות, ידע ויצירתיות.

אז מי שאמר שאל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו, צדק חלקית. נכון שמה שחשוב בספרייה זה הספרים שהיא מכילה אבל זה בהחלט לא מזיק אם היא נמצאת במבנה מרשים ומטופח, נוח ומזמין. מגזין Business Insider מציג את הספריות הכי יפות בארה"ב, החללים מופלאים של ידע ואדריכלות יוצאת דופן, מה שהופך את הספריות האלו ליצירות אמנות וכפסולות של היסטוריה ותרבות.

אז פעם הבאה שאתם מתכננים טיול בארה"ב, בין השופינג או הקאמפינג, קחו אתכם את הרשימה הזו ואולי תבקרו בספרייה העתיקה המרהיבה במדינת מרילנד, הקיימת מאמצע המאה ה-18 באוניברסיטת ג'ון הופקינס ומציגה קומות על גבי קומות של ספרים נדירים.

או שאולי דווקא תרצו לבקר בספרייה הפסטורלית בדרום קרולינה. ספריית הלנה בראנץ' יוצרת סביבה נינוחה, חללי קריאה ועיון קטנים ונעימים וחללים גדולים ושלווים בגינה.

הספרייה הציבורית בטקסס נבנתה בתוך סניף ישן של וולמארט והיא מציעה מבחר גדול של חדרים לילדים שיוכלו לשחק ולמצוא פינות חבויות לקריאה.

מרתק לראות כיצד הספרייה הציבורית בווירג'יניה משלבת מבחינה ארכיטקטונית בין ישן וחדש.

לעכברי הכפר, מומלץ לבקר בספרייה בכפרית במדינת ויומינג, ספרייה קטנה בעלת אסתטיקה כפרית אבל עדכנית מקסימה.

לסיכום, מומלץ לבקר בספרייה הגדולה מכולן, זו שאנו מביטים בה ביראה והערצה אין סוף- ספריית הקונגרס בוושינגטון, המוסד התרבותי הפדרלי העתיק בארה"ב, ספרייה שמכילה אוסף של 130 מיליון כותרים, ומתפרשת על שטח עצום מלא הוד והדר.

לכתבה המלאה